Pololetní vysvědčení FK Libochovice Tisk Email
Čtvrtek, 18 Březen 2010 18:02

Stejně tak jako učitelé dávají pololetní vysvědčení svým žákům, ohodnotili chod fotbalového klubu z Libochovic v polovině sezóny 2009/2010 jeho předseda Jaromír Gašparik a místopředseda Václav zůna.

Při ohlédnutí za podzimní částí této sezony převládá spokojenost s umístěním, výsledky i předváděnou hrou mužstev v jednotlivých věkových kategoriích a soutěžích. Daleko méně spokojení jsou v Libochovicích s disciplínou, morálkou a chováním převážné části mančaftů.

MLADŠÍ PŘÍPRAVKA

Ve své skupině je v konkurenci týmů Straškova, Bezděkova a Podlusk na posledním místě, což je zapříčiněno především tím, že libochovičtí kluci jsou mladší než hráči soupeře. Za vydatné pomoci trenérů J.Böhma a O.Rohlíčka a podpory rodičů půjdou jejich výkony v budoucnu nahoru a čekají je také velká vítězství. Velkým příslibem je radost ze hry a hrdost hrát za Libochovice.

STARŠÍ PŘÍPRAVKA

Mužstvo poskládané ze starších a zkušenějších borců vyhrálo svoji skupinu a nechalo za sebou týmy Brozan, Trávčic a Třebenic. Na jaře si zahrají o postup do finále se soupeři z Úštěka, Lukavce a Straškova. I zde jsou trenéry Jirka Böhm a Ondra Rohlíček.

MLADŠÍ ŽÁCI

Účastník okresního přeboru je na velmi dobrém čtvrtém místě, když pod vedením J.Böhma a S.Novotného nestačil pouze na fotbalové bašty z Brozan, Štětí a Lovosic.

STARŠÍ ŽÁCI

Před sezónou odešli základní pilíře Láďa Horký (Teplice), Dominik Poráč (Roudnice n.L.) a Tomáš Erlich (Litoměřice), což v krajské I.A třídě bylo obrovským oslabením. O to příjemnější jsou velmi solidní výkony ostatních kluků a šesté místo se ziskem dvaceti bodů. Trenérskému duu Josef Kratochvíl a Václav Řezníček vydatně pomáhá František Červený.

DOROST

Dorostenci hrají stejnou krajskou soutěž jako st. žáci a nevedou si v ní vůbec špatně. Páté místo s 25. body je velmi hezké. Výkony, výsledky i umístění by však mohly být ještě lepší, kdyby se zlepšil přístup a zodpovědnost některých hráčů. Po I. Wernerovi převzali trenérské žezlo David Zázvorka a Martin Hajný a menší věkový rozdíl trenér – hráč zatím funguje dobře.

MUŽI – „A“

Tým pod vedením Pavla Jantoše a Jirky Böhma sídlí po podzimu na třetím místě okresního přeboru se ziskem dvaceti šesti bodů. Před sebou mají pouze Terezín a Brozany „B“, které chtějí na jaře pořádně potrápit. Velkým problémem mančaftu je proměňování vyložených gólových příležitostí. S tím pak souvisí nervozita, vztek a následné zkraty hráčů. Velké množství červených karet za zbytečnou kritiku rozhodčích a nesportovní chování připravili mužstvo o spoustu bodů a ještě lepší postavení v tabulce.

MUŽI – „B“
Sedmé místo ve IV.třídě je největším podzimním zklamáním. Je však nutno dodat, že většina prohraných utkání byla smolných a o jednu branku. Trenéry jsou Jan Henzl a Petr Krček.

STARÁ GARDA

Poslední místo ve skupině se ziskem pěti bodů také není hodné pochvaly. To, že se na některá utkání nesešlo dostatečné množství hráčů se dá díky pracovním povinnostem pochopit. Zklamáním však je fakt, že někteří borci v letech se nejdou na trávník pobavit, ale kibicovat rozhodčí, soupeře a někdy se pohádají i mezi sebou.

Dalším negativem FK je obrovský nezájem členů a hráčů o pomoc při údržbě areálu. Zajištění chodu klubu je rok od roku těžší a finančně náročnější a proto je potřeba přiložit ruku k dílu a ušetřit tak peníze na zajištění servisu pro mistrovské a přátelské zápasy. Určitě by se tak zlepšil přístup a vztah k majetku klubu a nikdo by si svou práci neničil a nenechal ničit.

Naopak velkou radost mají v Libochovicích z toho, že se rozšířil počet lidí s trenérskou licencí a ze zájmu aktivních hráčů pomoci v mládežnických mužstvech. Velký dík patří také rodičům, manželkám a přítelkyním hráčů a funkcionářů, sponzorům a fanouškům, kteří chodí jak na domácí, tak venkovní utkání.

A speciální poklona a poděkování je věnováno Jirkovi Böhmovi. Aktivní hráč staré gardy je zároveň trenérem „A“mužstva mužů, mladších žáků a starší i mladší přípravky. „Bemčák“ tak tráví většinu svého volného času na fotbalovém hřišti a obětavějšího milovníka kopané v Libochovicích nenajdete.