Karty zničily fotbal Tisk Email

alt alt

Viktorie Budyně - FK Libochovice

Branky: Jan "Lištic" Košťál, Michal "Pejsek" Hudik, Tomáš "Zůnič" Zůna

Sestava: Netolický - Jopa, Ellmann, Chlouba, Zůna - Hudik M., Musil, Košťál, Hoření - Hudik O., Urban

Střídali: Meduna, Wiesner, Štros

Až na třetí pokus se odehrálo derby mezi domácí Budyní a FKL. Ještě 15 minut před začátkem zápasu to však vypadalo, že se opět hrát nebude, protože se opět z mraků hrnuly proudy dešťové vody. nakonec vše dobře dopadlo, Slunce mraky roztrhalo a mohlo se hrát. Začátek zápasu ukázal, že by se mohlo hrát pěkné utkání s útočnou aktivitou na obou stranách. Naši hráči začali dobře, kombinovali, hráli po křídlech a vytvořili si i brankové příležitosti. Jednu z nich využil Honza Košťál, který se před vápnem uvolnil a svojí střelu namířil přesně k tyči, 0:1. Početná skupina fanoušků z Libochovic se nestačila ještě ani doradovat a už se vezl nášup. Po další pěkné kombinaci se trefil Michal Hudik, 0:2 a s domácími to nevypadalo dobře. Snažili se sice stále hrát dopředu, ale naše obrana pracovala spolehlivě. Šanci dorazit soupeře měl Ondra Hudik, který se pěkně proháčkoval až před brankáře, ale šanci trestuhodně neproměnil. Naši útočníci a záložníci rychle napadali rozehrávku domácích, kteří se spoléhali jen na dlouhé míče na jediného útočníka. Ten byl sice v osobních soubojích silný, ale vepředu byl téměř sám. Frustrovaní domácí hráči přidali na tvrdosti, kterou však přeháněli a byli trestáni žlutými kartami. To se jim nelíbilo ještě víc a začali urážet rozhodčího. A tak nemohlo následovat nic jiného, než karty červené. Během jedné minuty se  museli jít vysprchovat hned dva a bylo po fotbale. Zbytek domácích hráčů se stáhl do hlubokého bloku a naši nevěděli jak tento obraný val přelstít. Druhá půlka se již nemusela ani hrát. Za 45 minut se domácí dostali asi třikrát za půlku. Jinak se hrálo jen na jejich branku a jen díky naší neschopnosti, nepřesnosti a zákrokům brankáře se skóre měnilo pouze jednou. To na centrovaný balón naskočil Tomáš Zůna a hlavou přeloboval domácího gólmana, 0:3. Ke koukání toho mnoho nebylo, ale podstatné jsou tři body.

Do konce sezóny zbývají poslední dvě utkání a hráči FKL neustále pokukují po obrovském úspěchu. Již tento víkend se mu mohou přiblížit ještě více. To zajíždí do Předonína, kde se hraje v NEDĚLI od 17.00 hodin. Že se bude jednat o velmi těžké utkání dokazuje fakt, že domácí v jarní části soutěže získali 25 bodů a pouze dvakrát odešli poraženi. My jsme na jaře získali 21 bodů a prohráli třikrát. Proto potřebujeme podat maximální výkon, mít trochu štěstí a v zádech podporu co největšího počtu fanoušků!!!

Aktualizováno Čtvrtek, 05 Červen 2014 13:56