Branky: Chlouba, Musil, rozhodující penalta Hudik O.

Sestava: Netolický - Šedivý, Musil, Chlouba, Zůna - Hudik M., Menhart, Michajlov, Jopa - Hudik O., Urban

Střídali: Ellmann, Košťál, Wiesner, Kratochvíl

alt

S cílem odčinit výsledkově nepovedené utkání s béčkem Litoměřic nastupovali hráči FKL do zápasu s Podlusky. Na podzim jsme na hřišti našeho soupeře podlehli na pokutové kopy a tak jsme jim to chtěli vrátit i s úroky. Do soupeře jsme se zakousli jako buldok a vše podstatné se odehrávalo před jeho brankou. Ale naše prokletí jménem proměňování brankových příležitostí se opět projevilo. A tak jsme sice soupeře mačkali, ale góly žádné ani z vyložených šancí. A tak jsme pustili dvakrát do brejku hostující hráče, kteří nám ukázali, jak se stoprocentně proměňují šance. A tak ve 42.minutě Podlusky vedly 0:2 a schylovalo se k blamáži. Zlom přišel v poslední minutě prvního poločasu, kdy se tři naši hráči řítili na stopera Podlusk, který zatáhl ruční brzdu a Pejska zápasnickým chvatem srazil k zemi a ještě mu zasadil ránu pěstí. Za to nemohlo přijít nic jiného než vyloučení a volný přímý kop. K němu se postavil kapitán Cecil a přes zeď na zadní tyč skóroval, 1:2. Také druhá půle byla o dobývání obranného valu hostů, kteří hasili na poslední chvíli nájezdy našich hráčů. Šancí přibývalo, branek však nikoliv. A tak šel na pozici stopera Jippy a Arťuchin posílil útok. A vyplatilo se. Na pravém křídle se uvolnil Hudini, našel Arťuchina a ten prostřelil brankáře hostů, 2:2. I nadále jsme soupeře svírali v kleštích, ale ani tutovky nedokázali proměnit :-(. A tak přišly opět penalty. V nich všichni tři naši exekutoři proměnili (Arťuchin, Pejsek a Hudini) a když Azurit vychytal stejně jako na podzim kapitána hostů, dva body byly doma. Možná si řeknete, že dva body doma jsou málo. Podlusky ale na jaře moc bodů nepoztrácely a především se nám líbily výsledky našich sousedů v tabulce. První Štětí "B" prohrálo v Předoníně a třetí Litoměřice "B" neuspěly v Dobříni. A tak jsme druzí se ztrátou dvou bodů na prvního a vše máme ve svých rukou. Příští víkend máme volno a další utkání nás čeká až 3.května, kdy hostíme nevyzpytatelné Polepy :-D