Branky: Hudik Ondra, Urban Tomáš

Sestava: Netolický - Zůna, Chlouba, Musil, Jopa - Hudik M., Menhart, Košťál, Hoření - Hudik O., Urban

Střídali: Michajlov, Wiesner, Došek

alt

S cílem urvat tři body za každou cenu nastoupili hráči FKL do třetího jarního utkání, tentokráte na nádherném hřišti v Dobříni. A svou touhu naplňovali hned od úvodního hvizdu. Zapresovali okamžitě domácí hráče, kteří u lajny ztratili míč. Toho se zmocnil Menhy, který se prohnal po levém křídle a našel zcela volného Urbiče. Ten vedle sebe viděl ještě lépe postaveného Hudiniho. Adresoval mu tedy přihrávku, kterou Ondra napálil z první do růžku domácí svatyně, 0:1. Tato branka byla přesně tím, co jsme potřebovali. Hráli jsme v klidu, kombinovali a po většinu času drželi míč na svých kopačkách. Domácí měli za celý první poločas jednu nebezpečnou akci a střelu, kterou Azurit vyrazil na roh. Jinak se hrálo jen před domácí brankou. Ale opět se opakovalo loňské utkání. Až po vápno jsme hráli výborně. Tam nám ale došly nápady, přesnost nebo odvaha. A tak jsme sice soupeře téměř nepustili ze šestnáctky, ale velké šance byly asi jen čtyři. Hodně aktivní byl v prvním dějství Menhy, který hrál úplně jinak než před týdnem, a především na levé záloze Dejvísek. Naběhal velké penzum metrů, přehrával protihráče a dokázal přidat i odvahu, drzost a sílu. Připravil tak spoluhráčům několik příležitostí, které však brankou neskončili. Bohužel se pět minut před koncem poločasu zranil a musel střídat. V té době jsme také přidali pojistku, když se na dvakrát po hezkém uvolnění prosadil Urbič, 0:2. Druhá část hry připomínala tu první. Míč jsme měli ve svém držení většinou my a soupeř se bránil. A to až do doby, kdy se čtyři naši hráči po vybojování balónu hnali na jediného stopera domácích. Ten zatáhl za záchranou brzdu tím, že na hranici vápna sestřelil Pejska a šel se sprchovat. Následný trestňák napálil Jopan jen do tyče. Paradoxně od vyloučení hráče Dobříně začali také domácí vystrkovali růžky. Vytvořili si i několik náznaků šancí, ale bez většího nebezpečí pro naši branku. To my jsme měli ještě pár příležitostí, ale Arťuchin trefil břevno a Menhymu vyškrábl pěknou hlavičku domácí brankář konečky prstů. A tak jsme v poklidu dokráčeli pro důležité tři body, jejichž cena se ukáže až na konci tohoto ročníku.