Branky: Arťuchin x3, Urbič

Sestava: Kráťa - Jopan, Jippy, Cecil, Zůnič - Urbič, Menhy, Lištic, Dejvísek - Hudini, Arťuchin

Střídali: Oldik, Dóša, Medunka, Azurit

alt

Hned první jarní utkání mužů FKL mělo ukázat jak na tom po zimní přípravě jsme a jak vážně to s bojem o nejvyšší příčky okresního přeboru myslíme. Zavítali jsme totiž do Lukavce, kde jsme od doby, co kopeme nejvyšší okresní soutěž nikdy nevyhráli. Domácí byli po podzimu na třetím místě, my se díky odstoupení Travčic "B" posunuli na první flek. Karty byly rozdány jasně. Pokud budeme bodovat, zůstaneme v čele a odskočíme Lukavci o hodně bodů, pokud prohrajeme, klesneme na druhé místo a Lukavec se nám přiblíží na čtyři body. Pod tímto tlakem a s přehnaným respektem jsme odehráli první poločas. Navíc Jopan, Lištic, Dejvísek a Hudini měli v nohách celé utkání dorostu, které se hrálo dopoledne. První poločas byl z naší strany ustrašený a bez nápadu. Míč nás neposlouchal, přihrávky nenacházely své adresáty. Ani domácí nebyli v nejlepším rozpoložení, a tak se nehrál moc pěkný fotbal. Poločasové vedení domácích tak zařídil "snajpr" Udatný, který si dokonale zpracoval vysoký míč a s přehledem zavěsil, 1:0. Do druhé pětačtyřicetiminutovky ale jakoby nastoupilo úplně jiné mužstvo FKL. Dravé, bojovné, fotbalové a hladové po úspěchu. A v tomto utkání konečně našlo i střelce. Zpřesnili jsme přihrávky, přidali na pohybu a důrazu, a soupeř začal pod naším tlakem dělat chyby. Nejprve si na krásnou přihrávku za obranu naběhl Arťuchin a do protipohybu brankáře srovnal na 1:1. Začali jsme se prosazovat i po stranách, což nám v první půlce chybělo. Důkazem je situace, kdy si Jopan z pozice beka otevřel na pravé straně dálnici a tvrdě vystřelil. Jeho střela se odrazila od tyče k volnému Arťuchinovi, a ten nezaváhal 1:2. Za několik minut Péťa "Arťuchin" Musil dokončil svůj čistý hattrick a bylo to 1:3. Domácí v tu chvíli byli na ručník. Nic se jim nedařilo, na nic neměli čas a byli stále pod tlakem. Za chvilku převzal milimetrovou přihrávku Hudiniho Urbič, který se prohnal kolem bránících hráčů a zkušeně zakončil, 1:4. Do konce již nezbývalo mnoho času a soupeř již neměl sílu na zvrat. Podařilo se mu sice korigovat výsledek na 2:4, ale brance předcházel jasný faul na našeho hráče a chvilku předtím neodpískaná penalta. Nic se však již nezměnilo na našem sladkém vítězství a udržení prvního místa v tabulce.

Za druhý poločas si zaslouží pochvalu celé mužstvo, které ho odmakalo na 100%. Přesto, i když to Bemčák nemá rád, bych vyhlásil muže utkání. Stal se jím Zůnič, který vyhrál snad všechny osobní souboje. Hrál tvrdě, ale čistě a soupeři hrající v jeho blízkosti to měli velmi složité. Navíc aktivně podporoval útok, čímž jsme soupeře přečíslili a přehráli.