Napsal uživatel VaDa
Středa, 10 Srpen 2011 14:22

21.6.2011 15:08
Libochovice – Je sobota a stadion FK Libochovice „praská ve švech“.

Z amplionu zní hymna Champions League, fanoušci bouří a rachejtle a dělobuchy létají kolem hrací plochy. Rozhodčí Míra Svoboda přivádí všechny hráčky a trenéry na hřiště. Následuje fotografování, seznámení se sestavami a slavnostní výkop paní starostky. A pak už dvakrát dvacet minut toho nejkrásnějšího, co bylo na stadionu v sezoně k vidění.

Konalo se totiž první oficiální fotbalové utkání žen v Libochovicích. Na jedné straně nastoupily maminky dětí z přípravek pod názvem FC Zkušenost a na straně druhé AC Mládí. I přes déšť v prvním poločase bylo na obou družstvech vidět nadšení a radost ze hry.

Děvčata nic nepodcenila a pod vedením svých trenérů (Ondra Rohlíček – Zkušenost a Jarda Zůna s asistentem Pastou – Mládí) se dlouho dopředu na toto prestižní utkání připravovala. Divákům oba celky nabídly skvělou podívanou, spoustu šancí, krásné zákroky brankářek a sedm gólů. Šest jich padlo do branky mladých, a proto mužstvo FC Zkušenost zaslouženě zvítězilo 6:1.

Vítězný tým nastoupil v sestavě: Nikola Čmejlová, Lenka Fialová, Šárka Medunová (1 gól), Jana Bušková, Jitka Hajná, Jitka Šturmová, Monika Ellmannová, Andrea Hrebinková, Markéta Kutzlerová, Jana Zubatá, Lenka Buffonka Šimicová, Lenka Procházková (2) a Adéla Polehňáková (3).